Guarana, dlaczego warto ją stosować?

by on

Guarana to owoc, którego właściwości zostały docenione już dawno temu. Nic dziwnego, bo jest to specyfik, który rzeczywiście wspomaga nie tylko metabolizm, ale także likwiduje wiele bakterii i grzybów, które mogą znajdować się w organizmie. Należy jednak mieć na uwadze, że jej działanie jest mocne i nie należy z nią przesadzać.

Dlaczego warto stosować guaranę?

W Brazylii już dawno zauważono, że to właśnie cudowny napój z guarany nie tylko niszczy drobne ustroje, wspomaga siły witalne organizmu, ale znacząco przyspiesza też trawienie. Należy ją jednak przyjmować w określonych dawkach i guarana mielona, a raczej jej dawka dzienna to tylko dwie łyżki na szklankę wody. Magiczny napój, jak określa się ten z dodatkiem guarany, podnosi ciśnienie krwi, więc nie każdy może go przyjmować, a szkoda.

Naturalne pozbywanie się bakterii z organizmu

Właściwości guarany to przede wszystkim zdolność do niszczenia drobnoustrojów i wszelkiego rodzaju wirusów. Mówi się także o możliwości likwidowania, pijąc napój bakterii E-coli, więc można uznać, że wspomaga leczenie, kiedy mamy z nią do czynienia w organizmie. Na plus jest fakt, że to sposób naturalny i nie musimy obawiać się skutków ubocznych. Pod warunkiem oczywiście, że nie mamy do czynienia ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi u siebie.

Kto nie powinien pic napoju z guarany?

Przede wszystkim powstrzymać się od picia napoju z guarany powinny się kobiety w ciąży, bo ten podwyższa ciśnienie. Osoby ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym, nawet nie będąc w stanie błogosławionym, również powinny z niego zrezygnować lub znacząco ograniczyć. Jednym bowiem ze skutków ubocznych może być uczucie niepokoju, lęki, nerwowość, które bardzo przypominają objawy nerwicy. Jednak takie osoby, nie muszą zrezygnować z picia napoju z dodatkiem guarany, jednak zanim się na to zdecydują, najlepiej zapytać o to swojego lekarza i robić to tylko pod jego kontrolą. Tym bardziej że warto go pić, bo przynosi wiele korzyści, dodaje energii i wspomaga przywrócenie sił witalnych, których spadek możemy zaobserwować w zimie lub po przebytym przeziębieniu. Tutaj w naturalny sposób mamy szansę je odzyskać.

You may also like